środa, 13 kwietnia 2016

K-Lumet

W dniu 11 kwietnia Warsztat Terapii Zajęciowej w Janowicy gościł przedstawicieli franczyzodawcy, K-Lumet z Jarosławia, w osobach : 
  1. Jan Wilk – kierownik ZAZ w Oleszycach Starych – PSOUU Jarosław, wiceprzewodniczący Zarządu Koła
  2. Jarosław Litwiak – pracownik PSOUU Jarosław
Celem wizyty było:
  • poznanie franczyzobiorcy
  • jakość wykonywanych podpałek
  • wymiana doświadczeń
  • dzielenie się wiedzą i doświadczeniem
  • warunki bhp podczas wykonywania i wytapiania podpałki

Pan Jan Wilk, po wizycie powiedział między innymi: „Widzę bardzo duże zainteresowanie ale też potrzebę w osobach niepełnosprawnych aby zrobić coś, by inni mogli skorzystać z tego co robią osoby niepełnosprawne. Robimy to po to, aby osoby niepełnosprawne mogły lepiej żyć, by poprawiała się jakość ich życia. Zaczynacie dopiero w wytwarzaniu podpałek,  nie mam uwag co do wykonywanych podpałek (p. Jan jest ekspertem od  wytwarzanych podpałek )."



Wyzwania są naturalną drogą rozwoju,
 nie uciekaj od nich tylko przyjmuj je jako błogosławieństwo.

To było dla nas wyzwaniem, nie wszyscy wierzyli, że się uda, ale dla chcącego nie ma nic trudnego. Wyzwania i stawiane cele są po to, aby iść dalej i poszliśmy  ...
Decyzją Rady Programowej WTZ, Rady Uczestników, Zarządu Koła postanowiono w Warsztacie Terapii Zajęciowej w Janowicy - placówce Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym  Koło w Łęcznej, wprowadzić nową formę zajęć jaką jest wytwarzanie podpałki ekologicznej.
W listopadzie 2015 r. odkupiono franczyzę od Zakładu Aktywności Zawodowej PSOUU Koło w Jarosławiu. ZAZ Jarosław posiada wyłączne prawa do produkcji i sprzedaży na terenie Rzeczpospolitej Polskiej. Właścicielem wszelkich praw związanych z produktem jest szwajcarska fundacja Les Perce Neige, od której pochodzi nazwa podpałki „qu’a allumer”, czyli po prostu „rozpalać”. Produkt wykonywany jest na szwajcarskiej licencji nr (689-453-A5).

Środki finansowe na odkupienie franczyzy w tym na szkolenie czy zakup urządzeń,  zbierane były przez Zarząd Koła w Łęcznej oraz rodziców.

Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo nasze przedsięwzięcie.
W miesiącu grudniu 2015 roku 2 osoby niepełnosprawne i 2 pracowników z WTZ uczestniczyło w szkoleniu  w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Jarosławiu i Oleszycach Starych.
Wytwarzanie K-Lumet rozpoczęto w warsztacie pod koniec stycznia 2016 roku.
Zainteresowanie uczestników ta formą zajęć jest bardzo duże.

 Połączenie sił to początek,
pozostanie razem to postęp,
wspólna praca to sukces. Henry Ford

Łączymy te siły w różnoraki sposób, uczniowie szkół, zakłady pracy zbierają dla nas rolki po papierze toaletowym, z parafii i nie tylko dostajemy resztki świec. Wykorzystujemy to co jest już bezużyteczne, ale jakże przydatne w naszych zajęciach z podpałką. Zajęcia budzą zainteresowanie wśród dyrekcji szkół i uczniów.
Dziękujemy Wszystkim za inicjatywy wspomagające nasze zajęcia.

Prawdziwe bogactwo to nie to, ile twoja praca pozwoli ci zarobić,
ale to, kim cię uczyni. Pino Pellegrini


Uczestnicy o zajęciach:
Marek- jestem z pracowni poligraficznej, te zajęcia to praca w skupieniu, uczą cierpliwości, dokładności, odpowiadam za jakość wykonywanych podpałek, cieszę się, że oprócz różnych kartek świątecznych mogę robić coś nowego.
Adam – osoba po szkoleniu w Jarosławiu cieszę się, że oprócz zajęć w ogrodzie mogę robić coś innego, dzięki temu poznałem wiele innych osób a zajęcia są fajne.
Marcin – przychodzę tu z pracowni stolarskiej i zajmuję się łupaniem drewna, dobrze mi idzie.
Kasia  - osoba po szkoleniu w Jarosławiu, trzeba być dokładnym, żeby wykonać dobrą podpałkę, podobają mi się te zajęcia.
Paweł – każdy może robić podpałkę na miarę swoich umiejętności, trzeba uważać, aby wszystko było zgodne z wytycznymi.


Myśl o wprowadzeniu wytwarzania podpałki zrodziła się w czasie wizyty pracowników, Zarządu Koła, rodziców w placówkach Koła w Jarosławiu w sierpniu 2015 r.
K-Lumet to najlepsze odkrycie od czasu wynalezienia zapałek. Ekologiczna podpałka K-Lumet zdobyła i zdobywa  uznanie oraz szerokie grono odbiorców na rynku polskim.
Dlaczego K-Lumet?
  • niezawodna przy rozpalaniu grilla, pieca i kominka,
  • naturalna i czysta,
  • bezzapachowa,
  • przyjazna dla środowiska.
Kierownik warsztatu p. Maria Lisek-Zięba pokazała gościom placówkę, jak wyglądają zajęcia. Specjalnie dla gości  wystąpił zespół „Bębnoludy”, który 5 maja 2016 roku w czasie obchodów „Dnia Godności Osób Niepełnosprawnych" wystąpi  w Jarosławiu.


W czasie wizyty gości obecny był w placówce wiceprzewodniczący Zarządu Koła pan Kazimierz Szul.
 Maria Lisek-Zięba

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz