czwartek, 2 marca 2017

„Decydujesz, pomagamy” edycja II

Z przyjemnością informujemy, że projekt Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Łęcznej „Super naturalnie - nie jestem sam ” w społecznościowym Programie „Decydujesz, pomagamy” znalazł się w gronie wysoko ocenionych wniosków i zyskał uznanie ekspertów oraz Komisji Grantowej.


Projekt przechodzi do etapu głosowania, które rozpoczyna się w sklepach Tesco już 8 marca.

Robiąc zakupy, płacąc za nie w kasie, pobieramy żetony i oddajemy je do specjalnie wydzielonych pojemników w sklepach Tesco w:
  1. Lubartów Lubelska 84
  2. Łęczna Chełmska 29
  3. Łęczna Górnicza 1
Każdy oddając głos na nasz projekt pomaga w zintegrowaniu 3 grup społecznych. Działania realizowane w ramach projektu pokażą, że starość nie jest niczym strasznym a potencjał posiadany przez osoby starsze należy wykorzystywać i przekazywać młodszemu pokoleniu. Poprzez takie działanie zwiększy się oddziaływanie na otoczenie społeczne i na siebie nawzajem.

"Człowiek może wytrzymać tydzień bez picia,
dwa tygodnie bez jedzenia,
całe lata bez dachu nad głową,
ale nie może znieść samotności.
To najgorsza udręka, najcięższa tortura"

Paulo Coelho

Projekt "Super naturalnie - nie jestem sam" zakłada 3 cykle - 2 dniowych warsztatów i zawiera :
  1. Zajęcia plastyczne - nowe formy, wykonywanie kwiatów ozdób;
  2. Zajęcia muzyczne - nauka tańca, gry na instrumentach perkusyjnych - niepełnosprawni uczą gry, seniorzy uczą tańca piosenek;
  3. Zajęcia ekologiczne - w sferze pozyskiwania surowców wtórnych, ochrony środowiska, wytwarzania podpałki do rozpalania w piecu, grillu, kominku;
  4. Działania wszystkich uczestników projektu i włączanie kolejnych osób - wolontariusze;
  5. Jednodniowa impreza pokazująca efekty  projektu.

W projekcie wezmą udział 34 osoby niepełnosprawne,10 seniorów,16 uczniów ze szkół powiatu łęczyńskiego.

Prosimy klientów Tesco o oddanie głosu na nasz projekt "Super naturalnie - nie jestem sam"

Projekt "Super naturalnie - nie jestem sam"- to edukacja trzech grup społecznych. Wzajemna nauka, wymiana doświadczeń, dzielenie się umiejętnościami - przykład integrowania środowisk. 

Wspólne zaangażowanie w zbieranie surowców wtórnych i działania edukacyjne na rzecz ochrony środowiska, to dbanie o warunki naszego życia. Wytwarzanie podpałki do grilla, kominka, pieca to ochrona środowiska. Każdy może w prosty sposób przyczynić się do wspólnego dobra.


Zarząd Koła PSONI 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz